Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

petrph

jenomže Rakousko za to nemůže

Ta jeho vina je jen v tom, že se tam skutečně dodržují zákony a práva i povinnosti pro každého, padni komu padni.

Tudíž, když tam u nich někdo podá  žalobu či právní návrh(ať už Diag Human a nebo Bombardier), tak rakouský soud jeho návrh ani nespláchne do záchodu, ani "neodloží" jenom proto že druhou stranou sporu je někdo ze sousedního státu,ale bude se tím případem zabývat,a jako první věc navrhovaný předmět předběžně zadrží. Což samo o sobě není ani protiprávní ani likvidační (jak říkají naši protřelí kriminálníci, Zavřít můžou, pustit musej). Ten pravý řev můžou spustit naše média, až rakouský soud rozhodne, že má by´t skutečně zabaven na úhradu dluhů. Ale zase nikoliv na rakouský soud, ale na naše právníky a státní činitele, kteří daný spor u tohoto soudu ale i dávno před ním zastupovali..a prohráli.

0/0
25.5.2011 8:04

m0rb0

Re: jenomže Rakousko za to nemůže

S příspěvkem, že Rakousko za to nemůže, nemohu souhlasit. Autor článku uvádí komentáře a citace které jsou přinejmenším znepokojivé. 1) Lokomotiva není zapečetěna, 2) je umístěna v místě kde k ní má pravděpodobně přístup konkurent, 3) Škoda k ní nemá vůbec přístup, 4) zabavení proběhlo po úpěšném auditu ve firmě škoda německou stranou která vypisuje výběrové řízení na cca 300 lokomotiv (viz. autorovy odkazy na články). Další věc která je zaražející je fakt, že nelze přepodkládat nesplnění závazku firmy Škoda vůči Bombardieru v případě prohraného soudního sporu. Pro škodu to asi velké peníze nejsou. Když tedy zvážím všechny argumenty, tak lze usoudit, že se může jednat o konkurenční boj dvou firem přičemž jedna není schopna nabídnout adekvátní produkt jako ta druhá a tak se snaží zdržet testy nové lokomotivy, případně si ji "prohlédnout" ještě pře uvedením na trh.

0/0
25.5.2011 11:32

petrph

Re: jenomže Rakousko za to nemůže

S tím závěrem souhlasím rozhodně jde o konkurenční boj dvou firem. Přičemž jedná  možná nemá lepší produkt, ale za to lepší právníky, což u soudu rozhoduje víc. :-)

 

0/0
25.5.2011 12:05

duhacenzor3

Máš recht, autore.

Nicméně na druhé straně ty obrazy jsou státu, ne moje, takže se mne nějaké jejich zabavení nijak netýká, český stát je jen odporný sprostý lupič bez zábran, takže pokud zloděj někde okrade zloděje...

0/0
25.5.2011 7:23

KDO VYHRÁL?

BR17

Poputují Italské dvojhubky Marty Kučíkové právě k vám? Podívejte se na výsledky soutěže.

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz